Nyheter & Pressinfo
Olmloggo_symbol_80h

Samlingar och konservering

Annal2 Anna Lindqvist Avdelningschef

Telefon
013 - 23 03 90
0701 - 90 00 37

anna.lindqvist@ostergotlandsmuseum.se

Britt2 Britt Pettersson Administratör, registrator

Telefon
013 - 23 03 16
0732 - 74 45 16

britt.pettersson@ostergotlandsmuseum.se

Freddie Freddie Hallberg Bibliotekarie

Telefon
013 - 23 03 92

freddie.hallberg@ostergotlandsmuseum.se

Helene Heléne Arthursson Konservator

Telefon
013 - 23 03 23
0701 - 08 85 47

helene.arthursson@ostergotlandsmuseum.se

Jim Jim Löfgren Arkivarie, bildarkivarie

Telefon
013 - 23 03 48
0734 - 61 33 71

jim.lofgren@ostergotlandsmuseum.se

Johan Johan Roos 1:e konservator

Telefon
013 - 23 03 23
0708 - 35 99 27

johan.roos@ostergotlandsmuseum.se

Johanna Johanna Palm-Avis Konservator

Telefon
013 - 23 03 23
0701 - 81 33 78

johanna.palm-avis@ostergotlandsmuseum.se

Stefan Hammenbeck Konstintendent

Telefon
013 - 23 03 31

stefan.hammenbeck@ostergotlandsmuseum.se

Lenny Stephan Lederer Konservator

Telefon
013 - 23 03 23
0701 - 08 85 46

stephan.lederer@ostergotlandsmuseum.se

Tova Tova Sylvan Intendent

Telefon
0732 - 74 45 15

tova.sylvan@ostergotlandsmuseum.se

Hannah Hannah Carlshamre Administratör

Telefon
013 - 23 03 21
0734 - 61 33 74

Hannah.Carlshamre@ostergotlandsmuseum.se

Joanna Joanna Thompson Föremålsantikvarie

Telefon
013 - 23 03 44

joanna.thompson@ostergotlandsmuseum.se

Anita Anita Stenqvist Föremålsassistent

Telefon
0708 - 58 18 52

anita.stenqvist@ostergotlandsmuseum.se

Leffan Leif Wallentinsson Intendent

Telefon
013 - 23 03 49
0701 - 01 58 40

leif.wallentinsson@ostergotlandsmuseum.se

Anders Anders Lennermark Registreringsassistent

Telefon
013 - 23 03 39

anders.lennermark@ostergotlandsmuseum.se

Beatrice Beatrice Wireljung Registreringsassistent

Telefon
013 - 23 03 39

beatrice.wireljung@ostergotlandsmuseum.se

Joakim Joakim Jonsson Registreringsassistent

Telefon
013 - 23 03 39

joakim.jonsson@ostergotlandsmuseum.se

Therese Therese Karlsson Registreringsassistent

Telefon
013 - 23 03 39

therese.karlsson@ostergotlandsmuseum.se


Östergötlands museum

Besöksadress:
Raoul Wallenbergs plats

Godsadress:
Vasavägen 16

Postadress:
Box 232
581 02 Linköping



Telefon: 013-23 03 00
Epost: Östergötlands museum


Löfstad slott

605 97 Norrköping

Telefon: 011-33 50 67
Epost: Löfstad



Fakturadress

Fack 4200
Box 226
751 04 Uppsala



Se avdelningar och personal →

Translate

Use Google Translate to translate this website into your language:

Nyhetsbrev

Prenumerera på vårt nyhetsbrev för att löpande få information om allt som händer på museet!

Facebook

Facebook  Östergötlands museum

Facebook  Löfstad slott >

Pressrum

Följ Östergötlands museum