Denna webbplats använder cookies för att fungera bättre. Genom att surfa vidare godkänner du dessa cookies. Mer detaljerad information om vilka cookies som används.

Stäng
Nyheter & Pressinfo
Olmloggo_symbol_80h

Samlingar och konservering

Björn Ivarsson Lilieblad Avdelningschef Samlingar och konservering

Telefon
013 - 23 03 55

bjorn.i.lilieblad@ostergotlandsmuseum.se

Freddie Freddie Hallberg Bibliotekarie

Telefon
013 - 23 03 92

freddie.hallberg@ostergotlandsmuseum.se

Jim Jim Löfgren Arkivarie

Telefon
013 - 23 03 48

jim.lofgren@ostergotlandsmuseum.se

Johan Johan Roos Konservator

Telefon
013 - 23 03 24

johan.roos@ostergotlandsmuseum.se

Johanna Johanna Palm-Avis Konservator

Telefon
013 - 23 03 07

johanna.palm-avis@ostergotlandsmuseum.se

Melanie Klein Konstintendent

Telefon
013 - 23 03 38

melanie.klein@ostergotlandsmuseum.se

Samuel Johansson Konservator

Telefon
013 - 23 03 29

samuel.johansson@ostergotlandsmuseum.se

Tova Tova Sylvan Intendent

Telefon
013 - 23 03 37

tova.sylvan@ostergotlandsmuseum.se

Hannah Hannah Carlshamre Konservatorsassistent

Telefon
013 - 23 03 21

hannah.carlshamre@ostergotlandsmuseum.se

Joanna Joanna Thompson Föremålsantikvarie

Telefon
013 - 23 03 44

joanna.thompson@ostergotlandsmuseum.se

Leffan Leif Wallentinsson Intendent, Handledare Kulturarvs-IT

Telefon
013 - 23 03 49

leif.wallentinsson@ostergotlandsmuseum.se

Anita Anita Springfeldt Föremålsassistent Roxtorp

Telefon
013 - 23 03 20

anita.springfeldt @ostergotlandsmuseum.se

Anders Anders Lennermark Registreringsassistent

Telefon
013 - 23 03 39

anders.lennermark@ostergotlandsmuseum.se

Fia Ann-Sofie Mattsson Registreringsassistens

Telefon
013 - 23 03 16

ann-sofie.mattsson@ostergotlandsmuseum.se

Beatrice Beatrice Wireljung Registreringsassistent

Telefon
013 - 23 03 39

beatrice.wireljung@ostergotlandsmuseum.se

Joakim Joakim Jonsson Registreringsassistent

Telefon
013 - 23 03 39

joakim.jonsson@ostergotlandsmuseum.se

Lars Bosma Registreringsassistent

Telefon
013- 23 03 39

lars.bosma@ostergotlandsmuseum.se


Östergötlands museum

Besöksadress:
Raoul Wallenbergs plats

Godsadress:
Vasavägen 16

Postadress:
Box 232
581 02 Linköping



Telefon: 013-23 03 00
Epost: Östergötlands museum


Löfstad slott

605 97 Norrköping

Telefon: 011-33 50 67
Epost: Löfstad



Fakturadress

Fack 4200
Box 3039
831 03 Östersund



Translate

Use Google Translate to translate this website into your language:

Nyhetsbrev

Prenumerera på vårt nyhetsbrev för att löpande få information om allt som händer på museet!

När du anmäler din e-postadress godkänner du samtidigt att ÖM får använda den för att informera om museets verksamheter och evenemang.


Här hittar du vårt Pressrum



Facebook  Östergötlands museum

Museets Instagram



Facebook  Löfstad slott

Löfstad slotts Instagram