Denna webbplats använder cookies för att fungera bättre. Genom att surfa vidare godkänner du dessa cookies. Mer detaljerad information om vilka cookies som används.

Stäng
Nyheter & Pressinfo
Olmloggo_symbol_80h

Arkeologi och byggnadsvård

Mats Mats Magnusson Avdelningschef

Telefon
013 - 23 03 74
0701 - 91 92 55

mats.magnusson@ostergotlandsmuseum.se

Dsc06762-1 Anders Olofsson Arkeolog

Telefon
013 - 23 03 72
0701 - 90 00 36

anders.olofsson@ostergotlandsmuseum.se

Per Nilsson Forskare/arkeolog

Telefon
013 - 23 03 60
0701 - 91 92 50

per.nilsson@ostergotlandsmuseum.se

Roger Lundgren Arkeolog

Telefon
013- 23 03 77
0701 - 90 00 38

roger.lundgren@ostergotlandsmuseum.se

Anitale Anita Löfgren Ek Byggnadsantikvarie

Telefon
013 - 23 03 06
0709 - 14 67 54

anita.lofgren.ek@ostergotlandsmuseum.se

Anncharlott-2 Ann-Charlott Feldt Arkeolog

Telefon
013 - 23 03 86
0708 - 96 14 03

ann-charlott.feldt@ostergotlandsmuseum.se

Emma Emma Karlsson Arkeolog

Telefon
013 - 23 03 68
0709 - 75 67 28

emma.karlsson@ostergotlandsmuseum.se

Helen_liten Helén Romedahl Arkeolog

Telefon
013 - 23 03 69
0708 - 96 14 04

helen.romedahl@ostergotlandsmuseum.se

Kjell Kjell Svarvar Arkeolog

Telefon
013 - 23 03 78
0709 - 14 67 50

kjell.svarvar@ostergotlandsmuseum.se

Klara Johansson Byggnadsantikvarie

Telefon
013 - 23 03 73
0708 - 96 14 02

klara.johansson@ostergotlandsmuseum.se


Östergötlands museum

Besöksadress:
Raoul Wallenbergs plats

Godsadress:
Vasavägen 16

Postadress:
Box 232
581 02 Linköping



Telefon: 013-23 03 00
Epost: Östergötlands museum


Löfstad slott

605 97 Norrköping

Telefon: 011-33 50 67
Epost: Löfstad



Fakturadress

Fack 4200
Box 3039
831 03 Östersund



Se avdelningar och personal →

Translate

Use Google Translate to translate this website into your language:

Nyhetsbrev

Prenumerera på vårt nyhetsbrev för att löpande få information om allt som händer på museet!

När du anmäler din e-postadress godkänner du samtidigt att ÖM får använda den för att informera om museets verksamheter och evenemang.

Facebook

Facebook  Östergötlands museum

Facebook  Löfstad slott

Pressrum

Följ Östergötlands Museum