Denna webbplats använder cookies för att fungera bättre. Genom att surfa vidare godkänner du dessa cookies. Mer detaljerad information om vilka cookies som används.

Stäng
Nyheter & Pressinfo
Olmloggo_symbol_80h

Arkeologi och byggnadsvård

Mats Mats Magnusson Avdelningschef Arkeologi och byggnadsvård

Telefon
013 - 23 03 74

mats.magnusson@ostergotlandsmuseum.se

Lassen Lasse Norr Vaktmästare, Redaktör

Telefon
013 - 23 03 89

lasse.norr@ostergotlandsmuseum.se

Britt2 Britt Pettersson Registrator

Telefon
013 - 23 03 16

britt.pettersson@ostergotlandsmuseum.se

Dsc06762-1 Anders Olofsson Arkeolog

Telefon
013 - 23 03 72

anders.olofsson@ostergotlandsmuseum.se

Anncharlott-2 Ann-Charlott Feldt Arkeolog

Telefon
013 - 23 03 86

ann-charlott.feldt@ostergotlandsmuseum.se

Emma Emma Karlsson Arkeolog, Huvudskyddsombud

Telefon
013 - 23 03 68

emma.karlsson@ostergotlandsmuseum.se

Helen_liten Helén Romedahl Arkeolog

Telefon
013 - 23 03 69

helen.romedahl@ostergotlandsmuseum.se

Klara_j_sv-v Klara Johansson Byggnadsantikvarie

Telefon
013 - 23 03 73

klara.johansson@ostergotlandsmuseum.se

Linnéa Hernqvist Arkeolog

Telefon
013 - 23 03 11

linnea.hernqvist@ostergotlandsmuseum.se

Dsc07413-1 Maria Klint Byggnadsantikvarie

Telefon
013 - 23 03 19

maria.klint@ostergotlandsmuseum.se

Per_sv-v Per Nilsson Arkeolog, Forskare

Telefon
013 - 23 03 60

per.nilsson@ostergotlandsmuseum.se

Roger Lundgren Arkeolog

Telefon
013- 23 03 77

roger.lundgren@ostergotlandsmuseum.se


Östergötlands museum

Besöksadress:
Raoul Wallenbergs plats

Godsadress:
Vasavägen 16

Postadress:
Box 232
581 02 Linköping



Telefon: 013-23 03 00
Epost: Östergötlands museum


Löfstad slott

605 97 Norrköping

Telefon: 011-33 50 67
Epost: Löfstad



Fakturadress

Fack 4200
Box 3039
831 03 Östersund



Se avdelningar och personal →

Translate

Use Google Translate to translate this website into your language:

Nyhetsbrev

Prenumerera på vårt nyhetsbrev för att löpande få information om allt som händer på museet!

När du anmäler din e-postadress godkänner du samtidigt att ÖM får använda den för att informera om museets verksamheter och evenemang.

Facebook

Facebook  Östergötlands museum

Facebook  Löfstad slott

Pressrum